Дослідження, проведене Гарвардською школою громадської охорони здоров’я, довело, що підвищене споживання рослинного білка у співвідношенні до тваринного значно знижує ризик серцево-судинних захворювань (СЗЗ) та ішемічної хвороби серця (ІХС). Опубліковані в American Journal of Clinical Nutrition результати стали першим науковим підтвердженням зв’язку між балансом джерел білка і здоров’ям серця.
Дані тридцятирічного спостереження за 203 000 американців показали, що заміна червоного і обробленого м’яса на рослинні білки, такі як горіхи, бобові та цільні зерна, знижує ризик СЗЗ на 19%, а ІХС на 27%. Найкращого ефекту досягали ті, хто дотримувався пропорції рослинного до тваринного білка 1:1,3 або більше. Крім того, у групах із високим загальним споживанням білка (21% денної енергії) та високою часткою рослинних білків ризик ІХС знижувався до 36%.
Рослинні джерела білка містять клітковину, антиоксиданти, корисні жири і вітаміни, які сприяють зниженню запальних процесів, поліпшенню ліпідного профілю та кров’яного тиску. Водночас вплив співвідношення білків на ризик інсульту виявився менш вираженим, хоча заміна м’ясних продуктів на горіхи давала позитивні результати.
Схожі новини:
- “Масштабне дослідження виявило, як червоне м’ясо шкодить серцево-судинній системі”
Дослідження показало, що споживання червоного м’яса підвищує ризик серцево-судинних захворювань через метаболіти, вироблені кишковими бактеріями. - “Вплив рафінованих вуглеводів на розвиток серцево-судинних захворювань”
Вчені з’ясували, що споживання рафінованих вуглеводів сприяє запальним процесам, підвищуючи ризик серцево-судинних захворювань.