Про це під час брифінгу поінформував генпрокурор Руслан Кравченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Раніше в Офісі генерального говорили, що у нас там 6 (тисяч – ред.) із копійками кримінальних проваджень по бізнесу, у кінці травня це говорилося. Провів аудит – у нас 21 тисяча (цих справ – ред.). Їх є велика кількість у Нацполі, у БЕБ точно. І ми закрили уже майже 7 тисяч проваджень і продовжуємо цей аудит», — сказав він.
Кравченко закцентував на тому, що під час аудиту було встановлено, що деякі ці провадження розслідуються роками.
«Почали проводити аудит і приймати рішення… Рішення просте: немає судової перспективи – закрили. Потрібно для закриття провести ту чи іншу судову експертизу – провели, підтвердили думку, закрили», — заявив генпрокурор.
За його словами, якщо слідство бачить судову перспективу у справі, то може бути призначена, наприклад, судово-економічна експертиза по цьому провадженню, яка є необхідною у більшості випадків. На його думку, це можна зробити спокійно, без обшуків.
«Не потрібно проводити обшуки — пішли, у замовника робіт взяли (певні необхідні матеріали – ред.), призначили судово-економічну експертизу і спокійно чекаємо висновку експерта. І якщо не підтвердили (підозру – ред.) – закрили (справу – ред.), якщо підтвердили – вибачте, будь ласка, (це вже – ред.) підозра, якщо збитки були встановлені економічною експертизою, будівельно-технічною експертизою. І бізнес чує», — повідомив генпрокурор.
Фото: Фейсбук