Вчені сховали зображення за допомогою квантового заплутування

20.10.2024   15:24    62

Фізики з Франції використали квантові кореляції фотонів для кодування зображень, які стають видимими лише через чутливі однофотонні камери, залишаючись прихованими від звичайних світлотехнічних приладів.

Від часу проведення двощілинного експерименту фізики знають, що світло може виявляти як хвильові, так і корпускулярні властивості. Нові дослідження з Університету Сорбонни розширили це розуміння, застосувавши квантові кореляції для кодування зображень в заплутаних фотонах. У цьому експерименті зображення, зокрема у вигляді маски кота, були заховані від звичайних камер та ставали видимими лише при спостереженні «квантово», за допомогою ПЗС-камер з фотоелектронним множенням.

Цей процес відбувався через спонтанне параметричне перетворення зі зменшенням роздільної здатності (SPDC). Високоенергетичні фотони розділялися на пари заплутаних фотонів, і лише за допомогою спеціальних камер вчені могли відновити закодовану інформацію про зображення. Традиційні методи виявлення, як-от класичні камери, не могли розпізнати закодоване зображення.

За словами однієї з дослідниць, Клое Верньє, цей підхід є абсолютно новим способом отримання оптичних зображень, відкриваючи перспективи для нових винаходів у квантовій оптиці та комунікаціях.

Дослідження зі США також демонструють подальший розвиток у цій галузі, розробляючи лазерні пристрої, що використовують заплутані фотони для покращення систем спостереження та зв’язку.


cikavosti.com