7 продуктів, які багаті на йод

Вчора,   19:31    6

Йод – дуже важливий для здоров’я мікроелемент. Він бере участь в синтезі гормонів щитовидної залози, необхідних для регуляції більшості процесів в організмі. Його нестача може привести до розвитку гіпо – або гіпертиреозу, обидва ці стани порушують обмін речовин. Тому сьогодні ми розповімо вам про 7 продуктах, багатих йодом. Обов’язково включіть їх в свій раціон!

У нормі людині потрібно зовсім небагато цього мікроелемента. Проте ця норма майже подвоюється під час вагітності та годування груддю. Адже нестача йоду може привести до серйозних наслідків для дитини. На щастя, є багато продуктів, багатих йодом. Читайте далі, і ви все дізнаєтеся!

Чому так важливо вживати йод?

Йод необхідний для правильної роботи гормонів щитовидної залози. У свою чергу, їх основне завдання – регуляція обміну речовин.

Важливо пам’ятати, що йод необхідний для вироблення гормонів в організмі, а його дефіцит під час вагітності може негативно вплинути на розвиток малюка. Крім того, такі проблеми, як зоб (збільшена щитовидна залоза), викликає, крім іншого, недолік йоду в їжі.

Рекомендації щодо дозування йоду

Кращий спосіб отримати добову норму необхідних вітамінів – це збалансоване харчування, що містить різноманітні продукти. Комітет з харчування Інституту медицини рекомендує наступні норми споживання йоду:

Немовля:

  • 0-6 місяців: 110 мікрограмів на день (мкг / день)
  • 7-12 місяців: 130 мкг / день

Діти:

  • 1-8 років: 90 мкг / день
  • 9-13 років: 120 мкг / день

Підлітки та дорослі:

  • Чоловіки, починаючи з 14 років і старше: 150 мкг / день
  • Жінки, починаючи з 14 років і старше: 150 мкг / день
  • Вагітні (в будь-якому віці): 220 мкг / день
  • Годуючі (в будь-якому віці): 290 мкг / день

Конкретні рекомендації залежать від віку, статі та інших факторів, таких як вагітність. Проконсультуйтеся з лікарем, він підкаже, яка щоденна норма йоду потрібна в вашому випадку, відповідно до ваших потреб.

7 продуктів, багатих йодом

1. Йодована сіль

Хоча це не зовсім їжа, така сіль – найбагатший йодом продукт: 1900 мкг на 100 грам. Не лякайтеся такого високого дозування, адже сіль зазвичай їдять в невеликих кількостях. У йодованої солі смак такий же, як у звичайної кухонної, але вона більш корисна для здоров’я.

Просто купуйте тепер замість кухонної солі йодовану і використовуйте її при приготуванні будь-яких страв.

2. Морські водорості

У морі росте величезна кількість їстівних водоростей. Тут можна особливо відзначити наступні: келп, араме, хізікі, вакаме і джамбу. Келп, наприклад, містить йод в кількості, яка в 4 рази перевищує денну норму. А всього в одній столовій ложці араме цілих 730 мкг йоду.

Так що слід бути обережними з цим продуктом. Адже надмірне споживання йоду також може викликати проблеми з щитовидною залозою. Використовуйте водорості як добавку для салатів, супів та інших страв. Так ви не перевищите норму йоду і додасте користі вашим стравам.

3. Журавлина

Але, звичайно ж, перш за все журавлина славиться своєю антиоксидантною дією. Згідно з даними іспанського товариства гінекології та акушерства (SEGO), ця лісова ягода допомагає боротися з інфекціями сечових шляхів, часто зустрічаються при вагітності. Адже журавлина-природний діуретик.

4. Свіжа риба

З усіх видів морської риби тріска містить найбільше йоду: 170 мкг на 100г. крім того, в її м’ясі містяться вітаміни В1, В2, В6 і В9. Вони покращують засвоєння вуглеводів, жирів і білка.

З іншого боку, одна порція макрелі (150 г) містить всього 208 калорій і 255 мкг йоду. Крім того, як і інші види морської риби, вона багата омега-3 жирними кислотами. Ці речовини допомагають знизити рівень холестерину і тригліцеридів в крові, а значить, піклуються про здоров’я серця.

Але найпопулярнішим і доступним видом морської риби є тунець. Він також містить йод: 50 мкг на 100 г. у сардинах і хеке його трохи менше: близько 30 мкг на 100 г.

5. Мідії

Цей молюск неспроста вважається “перлиною” кулінарії. Адже в ньому мало калорій, але при цьому міститься величезна кількість поживних речовин. Серед них вітаміни, амінокислоти і мінерали, які дуже корисні для здоров’я. У числі мінералів є і йод, 130 мкг на 100г.

6. Курка

У курячому м’ясі міститься 7 мкг йоду на 100 г. Звичайно, це не так багато, як в рибі, але все ж більше, ніж в яловичині і свинині.

7. Креветки і лангустини

Морепродукти багаті білком, вітамінами і, як ми вже говорили вище, йодом. Наприклад, креветки і лангустини є оптимальним варіантом: в них 35 мкг йоду на 100 г.

Це лише деякі приклади продуктів, багатих йодом. Як ви самі можете переконатися, всі вони цілком доступні, а тому ви можете легко включити їх в свій раціон. Однак пам’ятайте, що надлишок йоду теж шкідливий, так що стежте за розміром порцій.