Якщо чорна ніжка зʼявилась на вашій розсаді – це знак, що ви створили несприятливі умови для її вирощування. Як її прибрати і які профілактичні заходи слід провести?
Чорна ніжка часто шкодить розсаді різних овочевих культур, наприклад, помідорам, перцю, огіркам, баклажанам, редису, капусті та салату. Дане захворювання має такі ознаки: стебло починає чорніти і гнити, починаючи з кореневої зони, найчастіше це припадає на період від проростання насіння і до появи двох справжніх листочків.
Виникнення чорної ніжки пов’язане з несприятливими умовами, які надали дачники для вирощування розсади, зокрема йдеться про заражений ґрунт, надмірну густоту посівів, надмірний полив і нестача повітря для кореневої системи. Ще однією причиною може бути підвищена вологість і тепло, адже різкі перепади температури теж сприяють поширенню грибкових захворювань.
Рекомендується за два дні до посіву розсади знезаразити ґрунт окропом або розчином марганцівки (3 г на 10 л води). Насіння варто замочити в розчині марганцівки на 30 хвилин. Щоб уникнути плісняви, додатково рекомендується на поверхню ґрунту посипати прожарений зернистий річковий пісок.
Для захисту рослин слід провести обробку розчином марганцівки або 1% бордоською рідиною. Після обробки ґрунт слід присипати мідним купоросом (1 ч. л.) і деревною золою (1 склянка).
У боротьбі з чорною ніжкою корисними будуть і народні засоби. Рекомендується посипати ґрунт деревною золою або подрібненим деревним вугіллям. Також можна приготувати розчин на основі соди, 1 чайну ложку слід розчинити в склянці води.
Якщо захворювання поширюється дуже швидко і його неможливо позбутись, тоді слід пересадити здорові сіянці в окремі ємності з новим і здоровим ґрунтом, а все інше знищити.
Сенсація