Перший штучний молекулярний мотор крутиться на хімічній енергії

23.10.2024   15:27    16

Німецькі вчені розробили штучний мотор, який перетворює хімічну енергію на обертальний рух, повторюючи функції природних молекулярних моторів, використовуваних у живих організмах.

Мотор, створений фахівцями Технічного університету Мюнхена, складається з пептидних стрічок довжиною кілька мікрометрів. При подачі хімічного палива ці стрічки стають жорсткими і згортаються, утворюючи трубку, що викликає обертання. Такий мотор може виробляти достатньо тяги для переміщення об’єктів мікрометрового розміру, що відкриває широкі можливості для майбутніх застосувань у різних сферах.

Процес обертання можна спостерігати під мікроскопом і регулювати його швидкість за допомогою зміни кількості палива. Також можна керувати напрямком руху, змінюючи молекулярну структуру стрічок. Поєднуючи кілька таких стрічок, можна створити мікроскопічний “крокуючий” механізм, здатний пересуватися по різних поверхнях.

Хоча зараз хімічне паливо, яке використовують ці мотори, ще не придатне для медичного застосування, у майбутньому такі механізми можуть транспортувати лікарські засоби в організмі людини. Подібні технології, що повторюють функції природних молекулярних моторів, можуть стати проривом у медицині та нанотехнологіях.


cikavosti.com



  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту