Десять європейських країн закликали ЄС відмовитися від імпорту російського газу

Вчора,   03:35    7


Десять європейських країн закликали ЄС відмовитися від імпорту російського газу

Десять європейських країн закликали Європейський Союз відмовитися від використання російського газу, включаючи пальне, що надходить через трубопроводи, та скраплений газ (LNG).

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена сьогодні у виданні Bloomberg.

«Група з 10 європейських держав підштовхує до більш жорстких санкцій проти Росії шляхом введення обмежень на (використання) природного газу та посилення цінових обмежень на нафту. Країни-союзниці, до числа яких входять Швеція, Ірландія, Польща та три країни Балтії, хотіли б заборонити імпорт трубопровідного та скрапленого природного газу до Євросоюзу, для обмеження надходжень, які Кремль використовує для фінансування війни в Україні», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, санкції ЄС проти Росії наразі не поширюються на імпорт газу, оскільки деякі з європейських країн все ще покладаються на використання цього пального. Водночас введення санкцій або заборона на імпорт російського газу потребує одноголосного рішення від всіх 27 країн-членів ЄС.

«В якості кінцевої мети, необхідно заборонити імпорт російського газу та LNG у можливо ближчий час… Альтернативою для повної заборони може бути поступове скорочення використання російського газу та LNG, як вже було визначено в дорожній карті програми RePowerEU», — наводить видання Bloomberg News цитату з документу, до якого приєдналися також Данія, Фінляндія, Чеська Республіка й Румунія.

Країни, що підписали спільний лист, висловилися за поширення майбутнього пакету санкцій ЄС на російський флот танкерів, що використовуються для перевезення скрапленого газу, та заборону на їх допуск до портів на території ЄС.

Як зазначає видання, у листі до євроінституцій країни-члени наводять дані, за якими з початку російського військового вторгнення в Україну країни ЄС закупили у Росії нафту, газ та вугілля на суму більше 200 мільярдів євро.

Як вже повідомляв Укрінформ, минулого тижня шість країн ЄС, включаючи Швецію, Данію, Фінляндію, Латвію, Литву та Естонію, звернулися до Єврокомісії та до високої представниці ЄС Каї Каллас із закликом знизити граничну ціну на російську нафту, встановлену країнами G7 у розмірі 60 доларів за барель, для подальшого зниження доходів Москви, які та використовує для фінансування своєї «машини війни».


ukrinform.ua