Американські компанії сплатили Росії $1,2 мільярда податків у другий рік повномасштабної війни

Сьогодні,   03:33    4


Американські компанії сплатили Росії $1,2 мільярда податків у другий рік повномасштабної війни

Американські фірми, які залишилися в Росії після початку повномасштабної війни проти України сплатили позаторік путінському режиму 1,2 млрд доларів податків на прибуток.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в суботній публікації у виданні Newsweek, яке посилається на дані коаліції громадських організацій B4Ukraine («Бізнес для України») та Інституту Київської школи економіки (KSE).

Зазначається, що компанії США з-поміж іноземних фірм стали найбільшим платником податків у Росії.

Інститут KSE підрахував, що в Росії залишилося близько 328 американських фірм.

10 компаній, які сплатили у 2023 році найбільші податки на прибуток у РФ, – це тютюнова компанія Philip Morris International ($220 млн), корпорація з виробництва напоїв PepsiCo ($135 млн), кондитерська компанія Mars ($99 млн), фірма з виробництва товарів для здоров’я та гігієни Procter & Gamble ($67 млн), кондитерська компанія Mondelez ($62 млн), інвестиційний банк Citigroup ($53 млн), сільськогосподарська компанія Cargill ($50 млн), фармацевтична компанія Johnson & Johnson ($42 млн), виробник безалкогольних напоїв Coca-Cola Hellenic ($34 млн) та нафтосервісна компанія Weatherford ($32 млн).

Деякі компанії, хоч і скоротили свій бізнес у РФ, але продовжують виробляти товари й здійснювати операції, які, за їхніми словами, вважають необхідними.

За даними B4Ukraine, деякі з податкових відрахувань компаній до Росії перекривають їхні гуманітарні пожертви Україні.

Philip Morris пообіцяла виділити Україні в $10 млн, тоді як позаторік сплатила $220 млн у вигляді податків на прибуток.

Mars надала Україні $22,5 млн, проте заплатила в чотири рази більше податків у Росії.

Окрім США, другим за величиною платником податку на прибуток для Кремля у 2023 році була Німеччина, компанії якої сплатили 693 млн доларів. Третє місце посіла Австрія, профінансувавши путінський режим на 579 млн доларів.

Російський уряд стягує з компаній, які залишають країну, 15-відсотковий податок «на виїзд» і змушує їх продавати свої активи з 50-відсотковою знижкою. За три місяці – з січня по березень 2024 року – податок на виїзд приніс Кремлю 385 млн доларів.

Дубай (ОАЕ) перетворився на важливий центр для російського «тіньового флоту», а компанії, зареєстровані там, володіють щонайменше 55 суднами, що перебувають у західних санкційних списках.


ukrinform.ua