Не всі квітникарі знають про те, що взимку звичний догляд за кімнатними рослинами потрібно міняти. Якщо цього не зробити, квіти будуть почуватися некомфортно, що неминуче призведе до погіршення їхнього стану.
Подробиці
Тож, що ми можемо зробити для своїх улюблених кімнатних квітів. Починати варто заздалегідь: ще восени обов’язково обробіть посадки на підвіконні засобами проти шкідників і хвороб.
Так, для боротьби з комахами годяться такі препарати, як Актеллік, Фітоверм, Акварін. А щоб подолати різноманітні захворювання, ви можете використовувати Хом, Фундазол, Бентлат та ін.
Рослинам, яким взимку потрібен спокій, постарайтеся підшукати більш прохолодне місце.
Ну і, звичайно, варто змінити схему догляду. Почати варто з поливу. Частота зволоження і обсяг води, що використовується взимку, однозначно менше, ніж у літній період.
Зміни у поливі не стосуються, мабуть, тільки любителів вологи, до яких належать циперус, осока, папірус тощо.
Сигналом до того, що настав час братися за лійку, є підсихання поверхні грунту. Хороший варіант – дощування теплою водою у ванні. Після такої процедури обов’язково переконайтеся, що рослини просохли в теплі.
Через сухе повітря не ігноруйте таку «процедуру», як обприскування, і обов’язково приберіть квіти подалі від опалювальних приладів (крім тих, яким шкідливий холод).
З припиненням стадії активного росту та цвітіння зведіть підживлення до мінімуму. Ті рослини, які взимку відпочивають, зовсім не варто удобрювати, тоді як для решти частота внесення підживлення не повинна перевищувати 1 раз на місяць.
Нарешті, про досвічування: воно потрібне лише квітучим рослинам. Ті ж, які відпочивають, варто перемістити в темне місце або залишити в колишніх умовах.