Городники з досвідом розсекретили дієвий спосіб позбавлення від павутинного кліща на овочах

Вчора,   21:40    6

Павутинний кліщ часто з’являється на томатах і огірках, і прибрати його не так вже й просто – до яких дій рекомендують вдатись городники з досвідом?

Як тільки ви помітите, що огірки і помідори втрачають свій привабливий зовнішній вигляд, починають в’янути та слабшати безпричинно, ймовірно, що ваші овочі піддалися павутинному кліщу.

Цей шкідник є супер маленьким за розміром, він не більше одного міліметра і становить серйозну загрозу для культур. Їх майже неможливо помітити, до того моменту поки вони не завдадуть значної шкоди рослинам.

Виявити присутність кліща можна за допомогою кількох ознак, на нижній стороні листя утворюється тонка майже непомітна павутинка, а на поверхні листя з’являються дрібні білі цятки. З часом пошкоджене листя підсихає, стає жовтого кольору і опадає. Такі ознаки можна сплутати з нестачею води і поживних речовин, однак при огляді рослини стане зрозуміло, що вся річ у цих дрібних шкідниках.

Слід одразу діяти, щоб зберегти свій врожай, більшість дачників надають перевагу безпечним і водночас бюджетним засобам. При виявленні павутинного кліща важливо підвищити вологість повітря навколо рослин і регулярно обприскувати їх водою, щоб запобігти розмноження цього паразита.

Для приготування часникового настою вам знадобиться 200 г зубців або стрілок часнику залити 10 л води, і залишити настоюватись на добу, після чого обробити листя рослин.


Наступний метод передбачає такі дії – залити 100 г цибулевого лушпиння гарячою водою, і залишити настоюватись. Також у нагоді стане перекис водню, візьміть 2 столові ложки 3% перекису і змішайте з літром води, після чого обприскуйте рослини кожні 2 дні у спеку або раз на 5 днів у прохолоду. Ефективним буде і нашатирний спирт 1 столова ложка + 10 л води. Важливо також уникати запущених посадок і регулярно проріджувати грядки, так ви уникнете поширення павутинного кліща.

Сенсація