Китай і США домовляються про перемир’я в торговельній війні: подробиці

Сьогодні,   05:58    4

Влада Китаю налаштована на зустріч з американською стороною для врегулювання торгового конфлікту між двома країнами, заявив держсекретар США Марко Рубіо.

За його словами, переговори можуть відбутися найближчим часом. Одне з ключових питань — обсяги закупівель китайської продукції Вашингтоном у майбутньому. У Міністерстві торгівлі Китаю назвали діалог можливим за умови, що Штати продемонструють реальну зацікавленість і скасують односторонні обмеження. Чи справді США та Китай готові до переговорів, розбирався FREEДОМ.

Тарифна війна між країнами вкрай негативно позначається на економіці Китаю, наголосив Рубіо.

“Китайці йдуть назустріч, вони хочуть зустрітися, вони хочуть поговорити. У нас є люди, залучені до цього, вочевидь, наш міністр фінансів Скотт Бессент залучений до цих зусиль, і переговори відбудуться найближчим часом”, — прокоментував держсекретар США.

У Китаї заявили, що прямі переговори з американською адміністрацією щодо взаємних імпортних мит наразі не ведуться. Однак, як зазначив представник Міністерства торгівлі КНР, Вашингтон нещодавно передав Пекіну кілька повідомлень через посередників з наміром ініціювати діалог.

На думку аналітиків, Китай на даному етапі підготовлений до торгової війни краще, ніж Сполучені Штати.


“Для Китаю приблизна частка поставок в Америку становить не більше 13% сукупного експорту. Китайці готувалися до торгової війни останні 10 років. І я б сказав, що ми зараз побачимо ще сильнішу кооперацію, тісніші зв’язки технологічні, інвестиційно-економічні між Європою та Китаєм, Канадою, що дуже дивно. Раніше неможливо було уявити, що Канада та Мексика будуть інтенсифікувати відносини з Китаєм і з ним створювати спільні підприємства”, — вважає економіст Владислав Жуковський.

На початку квітня президент США Дональд Трамп оголосив про введення додаткових мит, які торкнулися близько 185 країн. Мінімальний розмір тарифів — 10%. Для Китаю новий тариф становив 34%. З урахуванням 20-відсоткового мита, введеного в березні, сумарно — 54%.

Китай у відповідь запровадив 34-відсоткові мита на американські товари й оголосив про введення експортного контролю на сім видів рідкоземельних металів, які використовуються для виробництва високотехнологічних продуктів, наприклад, комп’ютерних чипів.

Вашингтон ввів додаткові тарифи проти Китаю в розмірі 104%. Китай у відповідь підвищив мита для США до 84%. У підсумку США підвищили планку до 145%, а Китай — до 125%. Згодом Трамп оголосив про 90-денне відтермінування для тих держав, які не вжили заходів у відповідь, надавши партнерам час для укладення торговельних угод.

Серед країн, зацікавлених в укладенні торговельної угоди зі США, — Японія. Головний парламентар Токіо повідомив, що активна фаза діалогу розпочнеться в середині травня. У разі успішних переговорів президент США і прем’єр-міністр Японії зможуть підписати угоду вже в червні.

“Японські автовиробники перебувають у ситуації, коли одна така компанія втрачає мільйон доларів щогодини. Важко сказати більше з цього приводу, але ми будемо ретельно і старанно працювати над захистом наших національних інтересів. Ми докладаємо всіх зусиль для якнайшвидшого досягнення безпрограшного результату і ставимо перед собою першочергове завдання — дійти до укладення, вигідного як для Японії, так і для Сполучених Штатів”, — заявив міністр економічного відродження Японії Акадзава Резей.

Призупиненням торгових мит з боку США має намір скористатися і Європейський Союз. Єврокомісар з питань торгівлі Марош Шефчович в інтерв’ю Financial Times заявив, що для врегулювання торговельних розбіжностей із Вашингтоном Брюссель готовий збільшити обсяги закупівель американських товарів на 50 млрд євро. За його словами, в результаті декількох раундів особистих і телефонних переговорів сторони вже досягли певного прогресу.


u-news.com.ua