Європейська промисловість має чого повчитися в ОПК України - фон дер Ляєн

Сьогодні,   03:54    8


Європейська промисловість має чого повчитися в ОПК України - фон дер Ляєн

Аби ефективно протидіяти сучасним викликам у сфері безпеки, Європа повинна зміцнити власну оборонну промисловість. І одним з елементом таких зусиль має бути обмін досвідом з українським ОПК.

Про це у Брюсселі на пресконференції за підсумками неформальної зустрічі глав держав та лідерів ЄС, присвяченої зміцненню європейської оборони, заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Один з елементів, який ми обговорили — це прискорення інновацій, включаючи співробітництво з Україною та її оборонною промисловістю. Дуже вражаючим є бачити, як швидко була побудована українська промисловість, наприклад, у виробництві дронів – більш дешево, більш швидко, орієнтована на більш «розумні» дрони. Тож наша оборонна промисловість може навчитися багато від української оборонної промисловості, яка має реальний досвід поля бою практично кожного дня», — розповіла вона.

Фон дер Ляєн констатувала, що загрози, перед якими сьогодні постає Європа, є реальними, і вони зростають. Ці загрози мають прояв у багатьох формах, — від російської агресивної війни проти України до кібернетичних нападів та атак проти критичної інфраструктури.

«Ми маємо бути готовими до цього, та відповідати разом, як європейці. Ми маємо бути сильними в обороні. Європа потребує сплеску в обороні, і для цього наша промислова база має бути зміцнена», — наголосила президентка Єврокомісії.

Вона зауважила, що для досягнення такої мети ЄС потребує, перш за все, збільшення поточних витрат на оборону до показника, вищого за прийнятий на сьогодні «поріг» у 2 відсотки від ВВП.

«Протягом дуже багатьох років ми вкладали недостатньо інвестицій в оборону, і збільшення оборонних витрат є дуже терміновим питанням. Для цього нам потрібно більше державного фінансування. Я хочу дослідити та скористатися повним переліком інструментів, які ми маємо в нашому Акті стабільності і зростання (який обмежує розмір бюджетного дефіциту відносно ВВП – ред.), щоб надати можливість суттєвого збільшення в оборонних витратах», — зазначила фон дер Ляєн.

Ще одним напрямком оборонного фінансування вона назвала гнучку кредитну політику Європейського інвестиційного банку, який готовий вкладати гроші у конкретні флагманські проєкти у сфері оборони. Не менш важливим є залучення до цієї роботи приватного фінансування та діалог з приватним банківським сектором.

Президентка Єврокомісії наголосила – окрім зусиль зі збільшення витрат, країни ЄС мають зміцнити координацію між собою у питаннях оборони. Це може досягатися шляхом координації спільного оборонного замовлення, зусиль із забезпечення взаємосумісності збройних сил. Така робота дозволить знизити ціни на виробництво військового обладнання, та масштабувати пов’язані з цим можливості й переваги.

Не менш важливим елементом зміцнення обороноздатності ЄС, підкреслила очільниця Єврокомісії, є спрощення регуляторних правил. Зокрема, це стосується законодавства про державне замовлення, яке має передбачати прискорені та спрощені процедури для прийняття рішень.

«І останнє. Якщо ми витрачаємо мільярди грошей, що надійшли від наших платників податків, ми маємо повертати ці інвестиції в формі зростання ноу-хау та робочих місць тут, у Європі. Єврокомісія представить Білу книгу щодо майбутнього європейської оборони до березня, і, виходячи з обговорення, яке ми мали сьогодні, цей документ буде основою для країн-членів, щоб прийняти необхідні рішення до червня», — зазначила Урсула фон дер Ляєн.

Фото: European Union


ukrinform.ua