В Україні почали позбавляти водійських прав за порушення правил військового обліку

Сьогодні,   18:53    3

Порушників правила військового обліку почали обмежувати у водінні автомобілів. Далі шанси ТЦК на те, щоб домогтися покарання, будуть ще більшими.

В Україні зафіксовано перший випадок, коли водія обмежили у праві керувати транспортним засобом, оскільки він порушив правила військового обліку. Про це повідомляє газета «Експрес» із посиланням на портал Opendatabot.

За інформацією джерела, цей випадок зафіксовано в Рівненській області. «Кузнецовський міський суд (теперішня назва міста — Вараш — Авт.) постановив застосувати до громадянина тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами під час мобілізації — на строк до виконання або відкликання вимоги ТЦК про виконання обов’язку (обов’язків) військовозобов’язаним (резервістом) № 6997 від 28 жовтня 2024 року. Рішення суду підлягає негайному виконанню», — ідеться в рішенні суду.

Як уточнює Opendatabot, наразі в Україні зареєстровано щонайменше 41 судову справу, пов’язану з обмеженням права на керування авто через порушення правил військового обліку, — згідно з даними пошуковика за судовим реєстром. Однак при цьому в більшості випадків суди повертають справи — здебільшого через проблеми в оформленні позовів (зокрема, з несплатою ТЦК судового збору).

Як заявила в коментарі Opendatabot адвокатка Валентина Слободянюк, оскільки відповідні нововведення до законодавства України про мобілізацію набули чинності в середині 2024 року, ТЦК могли просто не закласти фінанси на сплату судового збору. «Варто розуміти, що ця ситуація тимчасова — тож уже 2025 року така стаття видатків має з’явитися в бюджетах ТЦК, відповідно, і збільшаться шанси (військкоматів — Авт.) на успіх у судах», — підсумувала вона.

Позбавлення водійських прав ухилянтам: що відомо


Згідно з новою редакцією закону про мобілізацію в Україні, яка почала діяти з 18 травня 2024 року, за ухилення від військової служби можуть позбавити водійського посвідчення.

Як ідеться в тексті документа, якщо військовозобов’язаний громадянин України не оновлює дані в ТЦК і СП у встановлені терміни або не з’являється за повісткою, то установа звертається в поліцію з вимогою затримати порушника. Якщо поліції не вдалося його затримати, то йому протягом п’яти днів надсилають вимогу про виконання обов’язків.

Якщо на неї не було реакції протягом 10 календарних днів, то ТЦК звертається до суду, який може обмежити право на керування автомобілем під час мобілізації.

Утім, суд не може обмежити у праві керування транспортним засобом, якщо:

  • обмеження позбавляє людину основного джерела доходу;
  • людина має інвалідність;
  • людина має на утриманні особу/осіб з інвалідністю I, II групи або дитину з інвалідністю.

«Експрес»



u-news.com.ua