Більшість людей вважають, що зрізані квіти стоять у вазі лише кілька днів. Тому думають, що букет – даремний і недовговічний подарунок. Можливо, ви не знаєте, як правильно доглядати квіткову композицію, чи не знайомі з усіма нюансами?
Чому квіти можуть швидко в’янути?
Основна причина – відсутність звичного середовища. Зрізані стебла позбавляються живлення, яке здійснюється шляхом отримання кореневою системою необхідних речовин, а також вологи з ґрунту. Однією лише води у вазі для повноцінної життєдіяльності недостатньо.
Ви, мабуть, вже помітили, що деякі букети зберігають свіжість значно довше за інші. Це залежить і від виду рослини, але більшою мірою – від сумлінності квітника, який складав вам букет. Його могли зібрати з несвіжих, переморожених квітів або просто довго стояли в магазині.
Квіти швидко в’януть ще й тому, що за ними здійснюється неправильний догляд. Щоб квіти стояли у вазі довше, необхідно часто міняти воду. При цьому потрібно ставити букет у тіні, уникаючи сонячних променів.
Як правильно вибрати квіти
Ключовою умовою для довгострокового зберігання букета є грамотний підхід та правильний вибір складових. Нещодавно зрізані квіти виглядають свіжими, всі листочки та пелюстки наповнені вологою та відрізняються пружністю – вони простоять довго. Зів’ялі рослини, які були приведені флористами до тями концентрованими підживленнями для надання естетичного зовнішнього вигляду, не довго пахнуть і стояти, як би ви не намагалися.
Якщо ви самостійно зрізаєте квіти в саду, рекомендується робити це вранці за допомогою гострого ножа. Зрізати стебла треба навскіс.
Як правильно підготувати букет перед поставкою у вазу?
Попередня підготовка потрібна для того, щоб квіти довго стояли у воді. Спершу розберіть букет. Зріжте від кожного стебла приблизно 1-2 см завдовжки.
Зверніть увагу, що кут зрізу може бути будь-яким. Але ми рекомендуємо дотримуватися 45-50 °.
Тепер зануріть зрізані ділянки у теплу воду. Дочекайтеся появи бульбашок.
Підберіть ємність із шийкою, що підходить під розмір букета. Вона не повинна перетискати стебла. Квітам потрібна свобода.
Ваза має бути чистою, не нехтуйте цим пунктом. Після очищення наберіть у вазу прохолодну воду та помістіть підготовлені рослини.
Купуючи квіткові композиції, зверніть увагу на стебла – їх зріз повинен бути світло-зеленого відтінку. Якщо він темний, краще віддайте перевагу іншому букету. Листя також повинно бути свіжим і пружним, підв’яле або підсохле листя говорять про товар, що залежався.
Підготовка води
Це важливий аспект, оскільки саме з води елементи композиції черпатимуть життєві сили, вітаміни та мінерали. Водопровідна вода містить хлорку, що негативно відбивається на рослинах. Можна застосовувати такі способи підготовки рідини:
Краще брати відстоєну воду, оскільки хлор випадає в осад.
Якщо вода не містить хлору, для антисептичного та поживного ефекту можна додати половину таблетки ацетилсаліцилової кислоти, 2 чайні ложки цукру або кубик рафінаду, 150 г борної кислоти.
У прокип’ячену і згодом охолоджену воду потрібно влити ампулу хлористого кальцію, що дозволить букету довше радувати неперевершеним ароматом.
Можна приготувати корисний та ефективний розчин: на 1 літр води середньої температури додати 2 чайні ложки цукру. У магазинах флористів можна придбати готовий консервант.
Часті помилки:
- Нерегулярна зміна води. Візьміть за правило міняти воду щодня (воду необхідно не доливати, а замінювати повністю).
- Вона має бути не крижаною, але досить прохолодною. Якщо ви поставили воду відстоюватись, краще тримайте її в холодному місці.
- Відсутність консервантів у воді. При цьому не рекомендується змішувати декілька засобів. Так що ви прискорите в’янення.
- Неправильний зріз. Неакуратний, рваний зріз не підходить рослинам.
- Наявність листя в нижній частині стебла. В іншому випадку вони почнуть гнити у воді.
- Невдале місце. Не ставте букет у опалювальних приладах, газових плитах, підвіконнях на сонячному боці.
- Не ставте букет поряд із фруктами та овочами. Вони виділяють етилен – органічною речовиною, яку ще називають фітогормоном, вона регулює процеси дозрівання квітів, рослин горщиків, а також фруктів та овочів. Тому квіти, що стоять поруч, можуть зав’янути завчасно.