Як приготувати ідеальне тісто для пиріжків: професійні секрети від кондитера

20.12.2024   18:55    17

Домашні пиріжки є ідеальною стравою для того, щоб порадувати всіх членів сім’ї: перед ними не можуть встояти і дорослі, і діти. Саме ви зможете відрегулювати кількість начинки, а не грати у гру “Знайди м’ясо”. Однак, щоб у вас вдались смачні пиріжки, варто знати всі тонкощі їх приготування.

Які ж таємниці професійних кондитерів:

  1. Якщо просто додати в пиріг ізюм, він так і ризикує залишитися в одному місці. Розподіляється він дуже слабко та неохоче. Щоб уникнути такої невдачі, вам слід попередньо обваляти його в борошні.
  2. Для того, щоб пиріжки кілька днів залишалися спокусливо пишними та привабливими, в тісто необхідно влити невелику кількість мінералки: точна кількість залежить від того, як багато пиріжків ви печете. Як правило, на 1 склянку молока береться половина склянки мінеральної води.
  3. Щоб ваші пиріжки не підгоріли в духовці, стежте за тим, скільки ви додаєте цукру: при надлишку цей недолік неминучий.
  4. Найніжніші та найсмачніші пиріжки виходять у тому випадку, якщо ви до тіста додасте виключно жовтки.
  5. Вогонь для пиріжків ніколи не повинен бути максимальним, інакше випічка буде дуже сухою.
  6. Щоб тісто завжди піднімалося і мало хорошу текстуру, борошно в обов’язковому порядку пропускаємо через сито.
  7. Якщо ви печете оладки, хліб чи пиріжки, то вам буде корисно знати один незвичайний секрет: у тісто потрібно додавати невелику кількість манки. Щоб правильно розрахувати кількість, пам’ятайте, що на 500 мл води потрібно щедра столова ложка манки.
  8. Щоб пиріжки не були жорсткими, вам потрібно стежити за тим, щоб на кухню не проникали сторонні потоки повітря: протяг не найкраще відбивається на якості випічки.
  9. Якщо ви не хочете довго чекати, поки тісто підніметься, запам’ятайте важливе правило: будь-які продукти, які лежали в холодильнику, мають стати кімнатної температури.
  10. Уважно читайте рецепти та вказівки до них: якщо вказано просто вершкове масло, то додавати його потрібно у звичайному вигляді, а не в топленому.