Водіям пояснили, чому категорично не можна піднімати склоочисники у снігопад

21.11.2024   16:53    23

Більшість водіїв, залишаючи машину на тривалий час у снігопад, вважають за краще підняти щітки склоочисника, вважаючи, що таким чином вдасться уникнути їхнього примерзання.

Здавалося б, це найпростіший спосіб уникнути налипання льоду. Власник мережі автомагазинів розповів в інтерв’ю порталу ampercar.com, чи справді такий запобіжний засіб корисний для щіток склоочисника.

Більшість автолюбителів прагнуть продовжити термін служби склоочисників, оскільки часта заміна щіток – не найдешевше задоволення. Відомо, що використання “двірників” для видалення снігу та льоду з лобового скла значно прискорює їх знос. Постійне примерзання щіток до скла також негативно впливає їх довговічність.

Досить часто водії, залишивши машину на тривалий час в умовах снігу та льоду, забувають перевірити стан селектора на кермі перед запуском двигуна або заводять машину дистанційно. Якщо пощастить і щітки не примерзли, все обійдеться без наслідків. Однак у ситуації, коли елементи зледеніли, гумка може порватися або деформуватися, що погано позначиться на ефективності роботи “двірників”. Крім того, електромотор, що активує двірники, стикається з додатковим навантаженням.

Багато автовласників, прагнучи уникнути згаданих проблем, обирають на перший погляд просте рішення: залишаючи авто на стоянці, коли прогнозуються снігопади, вони піднімають щітки над лобовим склом.

Тим не менш, піднімати склоочисники, сподіваючись захистити гумки – це не найвірніше рішення. Справа в тому, що склоочисники притискаються до скла завдяки особливим пружинам, що знаходяться всередині основи повідця. При піднятті двірників і утриманні в такому стані на тривалий період, ці пружини розтягуються. Чим більше часу повідці залишаються піднятими, тим швидше слабшає притискна пружина.


Ефективність двірників безпосередньо залежить від того, наскільки гумова частина прилягає до поверхні вікна. Саме сила притискання відіграє ключову роль як очищення лобового скла.

Коли пружини слабшають, навіть першокласні щітки починають підводити – залишають розводи, пропуски і брудні ділянки на лобовому склі. Тому звичка піднімати двірники, щоб уникнути примерзання, на перший погляд здається правильною, але насправді вона може завдати більше шкоди, ніж користі. Крім того, якщо в момент запуску мотора двірники залишаться піднятими, а селектор, що управляє роботою щіток – включеним, склоочисники почнуть рухатися і можуть пошкодити край капота.

Замість того, щоб піднімати двірники у спробі захистити їх від примерзання, набагато розумніше дотримуватися простого, але ефективного способу: ніколи не включати склоочисники, поки лобове скло повністю не очищене від снігу. Сніг краще видаляти вручну за допомогою щітки або скребка або використовувати вбудований підігрів скла для безпечного танення льоду.



u-news.com.ua