Санкції проти “Газпромбанку”: з якими проблемами зіткнулася економіка РФ

30.11.2024   02:42    25

Низка великих китайських фінустанов припинила видавати готівку з карток російського “Газпромбанку” після того, як той опинився в списку санкцій США, повідомляють російські ЗМІ.

З’явилася інформація про проблеми з обслуговуванням карт, випущених “Газпромбанком”, у двадцяти країнах, інформує FREEДОМ.

21 листопада у США оголосили про новий пакет санкцій щодо фінансового сектора країни-агресора. Під обмеження потрапили десятки російських фінансових установ, зокрема “Газпромбанк”. Він залишається головним банком для розрахунків за газ із європейськими країнами. Тепер його разом із дочірніми компаніями відключать від міжнародної платіжної системи SWIFT. Крім того, у Казначействі США попередили — компанії, що співпрацюють із “Газпромбанком”, теж ризикують потрапити під обмеження.

“Ці масштабні заходи ускладнять для Кремля можливість обходити американські санкції, фінансувати й оснащувати свої збройні сили… Ми продовжимо вживати рішучих кроків проти будь-яких фінансових каналів, які Росія використовує для підтримки своєї незаконної й неспровокованої війни проти України”, — сказала міністерка фінансів США Джанет Єллен, яку цитує сайт відомства.

Карти “Газпромбанку”, під’єднані до китайської платіжної системи UnionPay, уже перестали обслуговувати в понад 20 країнах. Крім того, транзакції припинено і в низці великих банків КНР.

За словами експертів, санкції щодо “Газпромбанку” серйозно позначаться на економіці Росії.


“Не можна буде розраховуватися за російський газ у доларах США. Звичайно, можна буде шукати там євро, інші валюти. Подивимося, яка буде реакція Єврокомісії, але з усім тим зараз ось це ускладнення розрахунків, яке, на думку навіть російських економістів, є найбільшим ударом по російській економіці в тому плані, що хоч би як там не говорили про імпортозаміщення, — це більше слова, ніж реальні справи, а ось реальна проблема виникає через те, що Росія не може розрахуватися за важливий для неї імпорт”, — сказав головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

У санкційному пакеті зазначається, що всі фінансові операції за участю “Газпрому” мають припинитися до 20 грудня 2024 року. На думку аналітиків, США так довго не наважувалися обмежувати операції з “Газпромом” через побоювання нестабільності на енергетичному ринку. Від початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну Європа істотно знизила споживання російського газу. Попри це ризики все ще існують, зазначають експерти.

“Якщо потоки російського газу припиняться раніше, ніж очікувалося, а попит залишиться високим, наприклад, якщо зима буде холодною, Європа може вийти із зими з тривожно низькими запасами газу”, — сказав головний аналітик компанії Global Risk Management Арне Ломан Расмуссен у коментарі агентству Bloomberg.

15 листопада 2024 року австрійська компанія OMV заявила, що “Газпром” припинив постачання газу. Канцлер Карл Нехаммер запевнив, що сховища Австрії заповнені, й рішення Москви не вплине на енергетичну безпеку країни. Двома найбільш залежними від поставок російського газу державами в ЄС залишаються Словаччина та Угорщина. Уряди обох країн заявили, що вивчають вплив санкцій та шукають рішення для забезпечення енергопостачання.



u-news.com.ua