«Райський плід». Чим шарон відрізняється від інших сортів хурми і що корисніше

28.11.2024   17:27    33

Осінь — це сезон хурми. Як відомо, вона не лише смачна, а й дуже корисна для здоров’я. Розповідаємо про її найпопулярніший сорт.

Хурма, відома як cennet meyvesi, або «райський плід» турецькою мовою, зовні схожа на помідор, але має помаранчевий колір. Вирощують її протягом тисячоліть через їхні смачні і корисні плоди, а також яскравий зовнішній вигляд. Існують сотні видів хурми. Їсти їх можна свіжими, сушеними або вареними.

Хурма також широко використовується у всьому світі в желе, напоях, десертах і спеціях каррі. Вона не лише смачна, але й багата на поживні речовини, які можуть принести користь здоров’ю кількома способами. Один із найпопулярніших в Україні видів хурми — це шарон, так званий гібридний сорт.

Сорт шарон був створений для задоволення ринкового попиту на хурму, яку можна їсти негайно, і цей сорт пропонує споживачам гнучкість у виборі між твердими та м’якими фруктами, залежно від їхніх уподобань. Вперше хурма під цією маркою була виведена в Ізраїлі. Вони були названі на честь рівнини Шарон, також відомої як Ха-Шарон, 89-кілометрової ділянки землі, розташованої між Середземним морем і Самарськими пагорбами, яка межує з Нахаль-Танінім на півночі і Тель-Авівом на півдні. У цьому регіоні плоди Шарона вирощують у долині річки і продають на внутрішньому ринку та експортують по всьому світу як хурму преміум-класу.

Хурма і шарон: у чому відмінність

1. Дещо інший смак

Класична хурма має терпкий смак, в той час як шарон не має такої терпкості. Шарон проходить процес, який називається пакуванням у модифікованій атмосфері (MAP), що робить їх зовсім іншими на смак, ніж хурма. Процес усуває терпкість фруктів, піддаючи їх впливу середовища з низьким вмістом кисню та високим вмістом вуглекислого газу. Процес також сприяє природному дозріванню, роблячи їх готовими до вживання в той момент, коли ви їх купуєте. Таким чином, фрукти сорту Шарон матимуть насичений солодкий смак незалежно від того, чи вони тверді, чи повністю дозріли.


2. Різна форма

Порівняно з хурмою, плоди шарон мають більш круглу та приземкувату форму, майже як помідор, який злегка сплющили. Плоди шарона невеликі за розміром, в середньому від 5 до 8 сантиметрів у діаметрі, і мають пухкий, сплюснутий вигляд з плоскою верхньою та нижньою частиною та вигнутим округлим центром. Шкірка гладка, воскоподібна, тонка, блискуча та натягнута, покрита крихкою паперовою чашечкою від зеленого до темно-коричневого кольору. Шкіра також демонструє яскраві відтінки від помаранчевого до темно-помаранчевого з відтінками червоного. Під шкіркою блідо-оранжева м’якоть спочатку тверда, щільна, водяниста з хрусткою консистенцією.

3. У сорті шарон більше цукру
В шароні трохи більше цукру. Це відчувається по приємному солодкому смаку. В хурмі є така в’яжуча особливість, яка не всім подобається. Вміст цукру там також великий, але трохи менший ніж в шароні.

Попри те, що смак хурми дещо більш терпкіший, ніж у шароні і через це багато кому фрукт може не подобатися, вміст цукру там дещо менший. Тому можна стверджувати, що хурма більш корисна для здоров’я, ніж один з її сортів — шарон.

Попри користь хурми, до її вживання також є протипоказання. В першу чергу, їсти її не бажано людям, що страждають закрепами, кишковими спайками, переживають спайковий процес черевної порожнини після операції. Вибирати фрукти потрібні досить стиглі, так вони покращують моторику шлунково-кишкового тракту, адже містять пектин і клітковину, а незрілий плід дає зворотний ефект. Він містить велику кількість дубильних речовин і діє як клей, переварюючи разом частинки їжі. Тому хурма протипоказана людям, які часто стикаються з закрепами або хворіють гемороєм. Не можна їсти фрукт при ожирінні та діабеті, особливо при другому типі хвороби. Це пов’язано з наявністю великої кількості фруктових цукрів. Однак невеликою кількістю ягоди себе зрідка можна потішити. Хурма також протипоказана при хворобах нирок і сечового міхура в гострій стадії. Вона сприяє частому сечовипусканню, що створює додаткове навантаження на організм.

NV