Дурниці про засоби, які можуть врятувати речі від вогкості

09.11.2024   16:57    17

Багато хто вважає зиму найзатишнішою порою року. Час запалити вогонь, підсмажити курча і дістати найзатишніші джемпери та шкарпетки з задньої частини шафи.

Проте трапляється, що на вас може чекати неприємний сюрприз. Адже речі бувають зіпсовані цвіллю, якщо у шафі вогко, а в будинку чи квартирі – волого, пише Інформатор.

Впоратися зі спалахом плісняви буває непросто. Це поширена проблема взимку, оскільки низькі температури в поєднанні з теплом у приміщенні можуть призвести до надлишку вологи в повітрі. Але появі грибка можна зарадити, і ось як це зробити.

Існує багато способів, але якщо вірити різноманітним лайфхакам, деякі з найпростіших і найдешевших варіантів можуть ховатися на вашій кухні, пише IFLScience. Існує думка, що рис і харчова сода нібито здатні поглинати вологу з повітря. Та чи правда, що рис є водолюбним зерном, репутація якого здатна врятувати залиті водою телефони та камери.

Рис, сода, оцет

Експерименти кажуть про те, що насправді рис не дуже добре висушує речі. Дослідження 2014 року показало, що опускання вологого електричного пристрою в сирий рис насправді менш ефективне для його сушіння, ніж просто бездіяльність. І хоча є достатня кількість досліджень, які вказують на те, що рисове лушпиння та зола є досить хорошими осушувачами, просто залишити миску сирого рису, щоб вона вбирала вологу з повітря, виявиться не надто ефективним.

Харчова сода, з іншого боку, показала свою хорошу здатність поглинати вологу з повітря, навіть за досить нормальних температур. Є лише одна проблема: ці експерименти проводилися при відносній вологості приблизно 90%. Тож, якщо ваша шафа не розташована в тропічному лісі, ці лайфхаки можуть бути не надто корисними для вас.


А як щодо розпилення оцту задля запобіганню цвілі. Є докази, що оцет діє на деякі види цвілі, але не на всі, – і хоча його можна обережно використовувати на шкірі, він може бути не найкращим для абсорбуючих поверхонь, таких як тканини у шафі.

Поради, які працюють

Отже, що ви можете зробити, щоб захистити свій одяг? Що ж, силікагель на порядки краще вбирає вологу, ніж сирий рис, і він дійсно є справжнім осушувачем повітря.

Вентиляція у шафі також допоможе. Протирайте стінки шафи, щоб на них не збирався конденсат. Але, зрештою, найкращим рішенням може бути профілактика.

Занадто багато одягу в замкнутому просторі може обмежити циркуляцію повітря та утримувати вологу. Тому намагайтеся підтримувати порядок у своїй шафі: розмістіть свій одяг, де це можливо, а решту покладіть у закриті ящики.

Так само постарайтеся, щоб ваша кімната була досить теплою, щоб запобігти накопиченню вологи – і, звичайно, переконайтеся, що ваш одяг добре висох перед тим, як сховати його.