Після підвищення цін на бензин, автовласники активніше переходять на ГБО

18.10.2024   16:17    49

Після підвищення цін на бензин та дизельне пальне автовласники в Україні все частіше переходять на газобалонне обладнання (ГБО) як економніший вид палива.

Про це повідомили у Головному сервісному центрі МВС.

З початку 2024 року було перереєстровано 18 020 транспортних засобів у зв’язку з їх переобладнанням для використання газу.

Автовласники, які встановлюють ГБО, повинні перереєструвати свої автомобілі протягом 10 днів після переобладнання.

Для цього необхідно звернутися до будь-якого зручного сервісного центру МВС з пакетом документів: паспортом або ID-карткою, ідентифікаційним кодом, наявним свідоцтвом про реєстрацію авто, актом приймання-передачі, свідоцтвом про погодження конструкцій та сертифікатом відповідності.

 Після перереєстрації власник отримує нове свідоцтво про реєстрацію, де зазначений відповідний вид палива. Експертне дослідження під час перереєстрації не є обов’язковим, але може бути проведене за бажанням власника авто.

Проте, поки що ця цифра не є надто великою. За даними Інституту дослідження авторинку, за 2023 рік було переобладнано  37,8 тис. транспортних засобів. У 2023 році середній місячний показник переобладнань ГБО склав 3,1 тис. У січні 2023 року це було 2 тис. переобладнань, а у серпні і вересні – майже 4 тис. 

Така тенденція тривала до листопада 2023 року. У грудні 2023 року спостерігалося значне зменшення переобладнань ГБО – до 1,6 тис.

Окупність ГБО: коли установка стає вигідною

Незважаючи на постійні коливання цін на бензин і газ, їх співвідношення залишається стабільним, тому конкретна ціна пального не має вирішального значення. Якщо для розрахунків взяти легковий автомобіль із середньою витратою бензину близько 10 літрів на 100 кілометрів, то з урахуванням того, що витрата газу буде на 15-20% вищою, на 100 кілометрів авто споживатиме приблизно 12 літрів газу.

Якщо зіставити вартість обладнання, витрати на пальне і середній пробіг, окупність установки ГБО настає після 8-12 тисяч кілометрів. Точний строк окупності залежить від конкретних витрат на встановлення та обсягу використання авто. Також варто враховувати додаткову економію на обслуговуванні двигуна та паливної системи, оскільки газ створює менше навантаження на ці компоненти.

Фактори, що впливають на окупність:

  • Безпосередньо вартість газобалонного обладнання, включаючи оплату послуг з його встановлення;
  • Середня витрата палива на 100 км;
  • Пробіг машини за місяць (наскільки часто використовується автомобіль);
  • Поточна вартість газу.

Таким чином, встановлення ГБО є вигідним рішенням у будь-якому разі, особливо для тих, хто регулярно користується автомобілем і має значний пробіг.

Ціни на бензин і газ

Додамо, що станом на 11 жовтня порівняно з 4 жовтня середня ціна бензину на АЗС зросла на 11 коп./л до 56,63 грн/л, а дизпаливо на АЗС здешевшало на 11 коп./л до 52,51 грн/л.

Зростання ціни на пропан-бутан сповільнилося. Ціни на стелах міняли лише декілька регіональних операторів. На більшості АЗС Parallel ціна зросла на 1,00 грн/л до 33,99 грн/л, тоді як приріст в інших мережах рідко перевищував 0,50 грн/л. Середня ціна LPG 11 жовтня порівняно з 9 жовтня зросла на 19 коп./л до 33,57, за 11 днів жовтня приріст сягнув 84 коп./л, а з початку дії нових ставок акцизу автогаз здорожчав на АЗС на 5,03 грн/л.

delo.ua



u-news.com.ua