Американські психологи прийшли до цікавого висновку про те, що якщо перед відповіддю на якесь питання людина робить паузу, то ступінь довіри її співрозмовника знижується. У нашій підсвідомості правдиві люди відповідають на всі питання без запинки.
Американська психологічна Асоціація провела цікаве дослідження, яке показало, що чим довше в розмові з якоюсь людиною зависають паузи, тим менше довіри до нього відчувають люди.
Якщо хтось надовго замислюється про те, як краще відповісти на те чи інше питання, то навіть на рівні підсвідомості віра в його слова знижується. У більшості панує судження про те, що чесні люди над відповідями не замислюються, а ось брехунам потрібно придумати відповідну версію.
Його автори підкреслюють, що оцінка щирості наших співрозмовників – найважливіша частина соціального спілкування. І ось тепер доведено, що швидкість відповіді на питання також вкрай важлива для оцінки щирості людини. Дослідження складалося з серії експериментів, в яких взяли участь понад 7 500 жителів США, Великобританії та Франції.
Добровольці або слухали якісь аудіоповідомлення і переглядали відео, або читали акаунти людей, які відповідали на прості питання на зразок того, чи подобається їм тістечка, зроблені друзями, і чи не крали вони грошей на роботі. При кожному сценарії час відповіді бувало різним – від миттєвого до десятисекундної паузи. А потім добровольці повинні були оцінити щирість співрозмовників за спеціальною шкалою.