Білок паразитичного черв’яка загоїв рану, не залишивши шраму

09.10.2024   15:13    61

Вчені виявили, що оброблена шкіра заживала швидше, а до 12-го дня навіть відновилися волосяні фолікули.

by @rawpixel.com

Вчені виявили, що білок, отриманий з кишкового паразитичного черв’яка, здатний значно поліпшити загоєння ран без утворення рубців. Дослідники з Ратгерського університету та Університету Глазго провели експеримент, у якому використовували білок TGF-бета-міметик (TGM), виділений з паразитичного круглого черв’яка Heligmosomoides polygyrus, для лікування ран у лабораторних мишей.

Рани, оброблені TGM, гоїлися швидше і з набагато меншим утворенням рубцевої тканини порівняно з необробленими ранами. До 12-го дня після нанесення ушкодження шкіра оброблених мишей практично відновилася до свого первісного стану, включно з регенерацією волосяних фолікулів.

Вчені спостерігали формування колагену, характерного для нормальної, неушкодженої шкіри, на відміну від паралельних пучків колагену, зазвичай пов’язаних з утворенням рубців.

Це відкриття може змінити лікування ран та опіків. Глибокі пошкодження шкіри часто призводять до утворення рубцевої тканини, яка, хоча й закриває рану, може обмежувати рухливість і спричиняти косметичні дефекти. Новий метод лікування на основі білка TGM відкриває можливість загоєння ран із повною регенерацією шкіри, включно з відновленням волосяних фолікулів і сальних залоз.

Однак дослідники підкреслюють, що необхідні подальші випробування, зокрема на людях, перш ніж цей метод лікування стане доступним для широкого використання.


cikavosti.com